Edina Hockey Association
9th Annual Girls' Cake Eater Classic
November 29th- December 1st, 2013
Girls 12U-A
Revised 11/10/2013 - Powered by Tourneyville
Pool A
Team NameWinLossTiePtsGoal
Diff.
GAPen.
Min.
Place
Edina Green30015150141
Rosemount1115-410127
Roseville0211-9132410
Osseo M Grove1205-28168
Pool B
Team NameWinLossTiePtsGoal
Diff.
GAPen.
Min.
Place
Edina White0300-10182811
Stillwater210945185
Mpls Storm201974183
Centennial1115-18226
Pool C
Team NameWinLossTiePtsGoal
Diff.
GAPen.
Min.
Place
Tonka0300-11152212
Woodbury1204-59319
Lakeville South210853344
White Bear Lake30014111302

For Pool Games Home Team Wears White Jersey, Away Team Wears Color Jersey
 Pool Game#  Day         Date           Time       Location   Home TeamScoreAway TeamScore
A2Fri11-29-20137:45 amBA-SouthEdina Green6Osseo M Grove0
A4Fri11-29-20139:00 amBA-WestRosemount1Roseville1
A7Fri11-29-20134:45 pmBA-SouthRoseville0Edina Green8
A12Fri11-29-20138:00 pmBA-EastOsseo M Grove1Rosemount2
A14Sat11-30-201310:45 amBA-SouthRosemount0Edina Green8
A16Sat11-30-201312:00 pmBA-WestRoseville0Osseo M Grove4
B5Fri11-29-20139:15 amBA-SouthStillwater5Centennial0
B8Fri11-29-20135:00 pmBA-EastStillwater3Edina White2
B10Fri11-29-20136:30 pmBA-EastCentennial2Mpls Storm2
B15Sat11-30-201311:00 amBA-EastCentennial5Edina White1
B17Sat11-30-201312:15 pmBA-SouthMpls Storm3Stillwater1
B1Fri11-28-20147:30 amBIG-1Edina White1Mpls Storm10
C3Fri11-29-20138:00 amBA-EastTonka1Lakeville South5
C6Fri11-29-20139:30 amBA-EastWoodbury0White Bear Lake5
C9Fri11-29-20136:15 pmBA-SouthWhite Bear Lake7Tonka1
C11Fri11-29-20137:45 pmBA-SouthLakeville South3Woodbury1
C13Sat11-30-201310:30 amBA-WestTonka1Woodbury3
C18Sat11-30-201312:30 pmBA-EastWhite Bear Lake1Lakeville South0

FOR CHAMPIONSHIP PLAY HIGH SEED IS HOME TEAM AND WEARS WHITE JERSEYS
Game#  Day         Date           Time       Location   Advancing Home Team        Home Team        ScoreScore        Away Team        Adv. Away Team
19Sun12-01-20137:45 amBA-SouthSemi-Final: Seed #2White Bear Lake32Mpls StormSeed #3
20Sun12-01-20139:15 amBA-SouthSemi-Final: Seed #1Edina Green50Lakeville SouthSeed #4
21Sun12-01-201311:00 amBA-SouthSeed #11Edina White32TonkaSeed #12
22Sun12-01-201312:30 pmBA-SouthSeed #9Woodbury60RosevilleSeed #10
23Sun12-01-20132:00 pmBA-SouthSeed #7Rosemount27Osseo M GroveSeed #8
24Sun12-01-20133:30 pmBA-SouthSeed #5Stillwater20CentennialSeed #6
25Sun12-01-20135:00 pmBA-South3rd Place: Loser #19Mpls Storm21Lakeville SouthLoser Game #20
26Sun12-01-20136:45 pmBA-South1st Place: Winner #19Edina Green01White Bear LakeWinner Game #20